Karty pracy ucznia. Filozofia. Klasa 1. Zakres podstawowy. Liceum i technikum

Cena regularna:
28,20 zł
zamów dziś, zapłać za 30 dni
Płatność
Darmowa dostawa od 99zł
Wysyłka z magazynu w 24h

Karty pracy ucznia z filozofii to uzupełnienie podręcznika do filozofii w zakresie podstawowym. Zostały przygotowane w zupełnie nowej, perforowanej formie, bardzo dobrze przyjętej przez nauczycieli. Każdą kartę publikacji można oderwać, rozwiązać znajdujące się na niej zadania, oddać do sprawdzenia nauczycielowi, a następnie wpiąć w skoroszyt tworzący całość publikacji.

Zestaw zadań dostępny na kartach pracy pozwala realizować wymagania przewidziane w zakresie podstawowym programu. Filozofia 1. Karty pracy ucznia to publikacja dla uczniów klasy 1 liceów ogólnokształcących i techników. Zawiera różnorodne ćwiczenia utrwalające m.in.: znaczenie filozofii jako fundamentalnego składnika dziedzictwa kultury śródziemnomorskiej, przedstawienie wpływu starożytnej filozofii greckiej na kulturę europejską czy charakterystykę najważniejszych dyscyplin filozoficznych. Autorka przybliżyła teorie i twierdzenia najwybitniejszych filozofów, m.in. Platona i Arystotelesa. Zadania zebrane w kartach pracy pomagają uczniom utrwalić wiedzę z zakresu filozofii, rozwijają umiejętność krytycznego myślenia, jasnego formułowania myśli i logicznego uzasadniania własnych poglądów.

Po każdym temacie znajdują się karty powtórzeniowe. Typy zadań umieszczone w Kartach pracy:

  • argumentowanie za i przeciw podanej tezie,

  • analiza tekstów filozoficznych,

  • definiowanie pojęć filozoficznych,

  • formułowanie własnych stanowisk i przemyśleń,

  • rozważania na temat wpływu filozofów starożytnych na obecną kulturę.

Rok wydania: 2019
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 70
Typ publikacji: zadania
Nośnik: książka
Symbol: 4001671
EAN-13: 9788366365445
Kategoria: Liceum i technikum
ISBN: 9788366365445

Paczka

Waga 0.182 kg